Det har ju sina fördelar att ha mitt jobb. Ibland får man nämligen åka på solglasögongalej till leverantörer, äta god italiensk mat och prova solglasögon tills öronen trillar av. Igår provade jag mig igenom ungefär hela Dolce & Gabbanas vårkollektion och hittade några riktiga godbitar. Dolce & Gabbana har verkligen ryckt upp sig på sistone och gått tillbaka till sina Sicilianska rötter vilken betyder mer leopardtryck, mindre rysframkallande blaffloggor.

Efter en timmes provande hade jag fått ner urvalet till dessa två. Men här tar det liksom stopp. Kan inte välja. Vill inte välja. Så ni får välja åt mig. Vilka ska jag köpa?

6 svar

  1. Jag säger helt klart tvärtom, kör på de övre! De är annorlunda och förmedlar klart ett ”wow”. De nedersta ser ut som vilka andra som helst.
    Så gillar jag att man ser dina bryn på de övre, men det kanske har att göra med hur du har dig på dig.
    Men glamma till med de övre, så kommer du äga hela sommaren. 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Förra onsdagen.

Förra onsdagen hoppade jag på ett supersnabbt tåg söderut. Jag hoppade av i Linköping där de har en gul och fin stationsbyggnad och en ljusren

När jag vill allt men kroppen vill inget

Jag hade så många planer idag. Jag skulle skriva, äta lång frukost och sedan skulle jag möta upp Sanna, glida runt på Nytorgsfesten och sedan

Rivningvlog!

Det är SÅ kul att se hur pepp ni är på min renovering och TACK för alla tips och tankar kring hur jag ska gå

Om att skaffa barn. Själv.

Igår fyllde jag 38 år. Och nu har jag bestämt mig. Jag vill ha barn. Det här beslutet är något som är långt ifrån självklart

Cookieinställningar