En torsdagkväll med tjejerna

En torsdagkväll med tjejerna

När man är ute en torsdagkväll med tre andra tjejer så kan det gå precis hur som helst. Denna kvällen levde vi rätt billigt eftersom en kille tyckte att han hade ”drivit med oss” och därför lät oss dricka gratis resten av kvällen. ”Ja tack” sa vi och behandlade honom därefter som vår personliga servitör..utan att ge dricks självklart. What? Han erbjöd sig juh!

Några citat från kvällen:

”Vem har sagt att killar inte kan hjälpa till hemma? De måste ju använda tvättbrädan till nånting nyttigt!” – Marie (sorry!!)

Efter att Linda berättat om sin mysiga stund med C♥ på morgonen:
”Jag RYSER, så mysigt låter det!” -Frida
*raaaaap* ”Jag ryser inte, men jag rapar!” – Cissi

”Jag hånglade med en 19-åring förra helgen! Det kändes lite som barnarov! Det hade dock vart värre om det vart en kille!” – Cissi

That’s the way it goes!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Nyår

2017 – En årskrönika

Gott Nytt År! Det är bara timmar kvar av 2017 och hög tid att summera året! Det har varit ett bergochdalbaneår, minst sagt. Men det

Granskottssirap

Granskottssirap

I flera år nu har jag tänkt att jag ska testa att göra granskottssirap men alltid missat ”fönstret” då skotten är som spädast och optimala

Två bloggare kom till Kvaved

I tisdags kväll lagom till att solen började sänka sig över Kvaved kom Katarina och Helena till byn för att hälsa på i några dagar.