Igår var jag och hälsade på Mia och Olivia vid Thorildsplan med T-banestationen med den coolaste TV-spelskonsten. Där blev jag bjuden på tokgoda minipizzor och kokostoppar och drack päronsaft så att det sprutade ur öronen.

Olivia fyllde fem år för några veckor sedan så jag hade med mig en liten present till henne. Jag hade köpt pärlor och bokstavspärlor som man kan göra armband av så vi pysslade lite och Olivia gjorde ett eget armband med sitt namn på. Så himla duktig tjej. Och så flätade jag hennes hår och hon lekte frisör och jag och Mia pratade ikapp oss på livet. En alldeles superhärlig kväll.

Och det här med barn alltså. De är rätt så jävla fantastiska ändå.

4 svar

  1. Kära nåååån. Kokostoppen to die for? Ser så himlans supersmarrig ut att jag nästan döööör. Okej, eventuell sockerdipp här. 😉

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Årets första dopp – i havet!

Typ 70 grader varmt i bastun och 7 grader varmt i vattnet – då är det här fejset rimligt. Hallå vänner, jag är i Finland!

Mars och ljuset i tunneln (vår!)

Nu är det dags att sammanfatta ännu en månad som känns som att den inträffade för en mindre evighet sen – mars! Jag tänker varje

En stormig september

September kan möjligtvis vara den bästa månaden på året. Det är inte för varmt, det är inte för kallt. Man kan fortfarande sitta på en