Lucka 8. Berätta om ett av dina favoritplagg.

Lucka 8. Berätta om ett av dina favoritplagg.

Alltså. Att välja. Vid det här laget borde ni insett att det inte är min starka sida. Så självklart är det även en omöjlighet att välja ETT favoritplagg. Här får ni istället en liten catwalk av några av de finaste. Samtliga klänningar, of course.

Den italienska bordsduken från Lindex bodde jag i i somras. Och den prickiga historien är från Beyond Retro.

Regnbågen från H&M ingick i deras ”Fashion against Aids”-kampanj förra våren och det blommiga numret från bästa vintage-butiken i New York är nog en av de allra allra bästa.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Vårvinter i skogen!

Känner ni? Solen värmer igen. Den värmer faktiskt! Idag tog jag och Leia en lyxpromenad i skogen i 1,5 timme. Hon gick lös och sniffade

Vem överlever i influencerbranschen?

Jag får ofta frågan om influencerbranschens framtid. Vilka kommer överleva i en bransch som förändras så snabbt, där konkurrensen blir hårdare varje dag och där källan till den primära inkomsten för många – annonsören – fortfarande inte riktigt har fattat styrkan i influencer marketing.

Loppis

Vlogg: Loppisfest och massor med snö!

Här kommer en vlogg från i MARS. Man kan säga att jag ligger lite efter med redigeringen. Menmen. Jag vill ändå posta den för att