160724 - OOTD

160724 - OOTD

160724 - OOTD

160724 - OOTD

Klänning – Ida Sjöstedt för Ellos (annonslänk)/ Solisar – Ray-Ban / Halsband – Efva Attling
Skor – Swedish Hasbeens / Väska – Second Hand

Nu sitter jag på tåget på väg tillbaka till Stockholm. Djurvagnen är packad med hundar men de beter sig rätt beskedligt allihopa. Det är tokvarmt och jag tänker på Ebba och Emilia som pratar om att resa med säker stil. Det gör INTE jag idag. Clownbyxor, fladdrig blus, trasiga converse, i det närmaste osminkad och med Britneytofs på huvudet. Jösses vilket trendlejon man är ibland alltså.

Annat var det igår, då vi sågs för en sista middag nere på stan och syrran knäppte av några bilder på mig. Det har varit skönt att glida omkring sunkig och osminkad på landet men det ska också bli skönt att bli lite mer uppstyrd.

Nu kommer jag tillbaka till dig Stockholm!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

VIDEO: Min sminkrutin till vardags!

Inlägget innehåller annonslänkar – läs mer i min policy! I den här videon delar jag med mig hur jag sminkar mig till vardags, hur jag

En sväng till Borås

Fast egentligen inte.. jag ska förklara. Idag bjussar jag nämligen på en sån där ”realtidsblogg”! Alltså, jag bloggar samma dag som det inlägget handlar om.