OOTD: Pink Duster

OOTD: Pink Duster

170523 - OOTD


Kappa – Lindex / Linne – Indiska / Byxor – Kapp Ahl XLNT / Skor – Adidas /
Tygpåse – KTH / Halsband – & Other Stories


170523 - OOTD

170523 - OOTD

170523 - OOTD

170523 - OOTD

170523 - OOTD

170523 - OOTD

170523 - OOTD

De här bilderna tog Jonna på mig när hon var nere och hälsade på för några veckor sedan, visst är de helt underbara?! Alltså den här kappan har typ gjort min försommar. Den är ett sådant lyckopiller och så himla skön och fladdrig, känner mig som en moviestar i den!

Förresten, god måndag hörrni!

Jag har haft en alldeles lagom produktiv helg, storstädade lägenheten i lördags samt tvättade och tränade. Så igår låg jag mest på sofflocket samt försökte reda ut de över 1200 (!!!!) nomineringar som kommit in till Stora Influencerpriset. Jädrar alltså! Jag gjorde ju dock en jävla miss som tänkte att jag skulle hantera allt manuellt. Det är en del klippa klistra just nu vill jag lova.

Samt även så himla gulligt att några av faktiskt nominerat MIG i några av kategorierna. Tack!!! Nu är det ju så att jag (eller någon annan i styrelsen) inte kan bli nominerad eller vinna på grund av jäv-situationen, men jag blir ändå så himla varm i hjärtat för att ni tänker på mig. Puss!

9 svar

  1. Åh jäklar vilken fin kappa! Du är ju en moviestar så den där kappan var ju så rätt! Och jösses så många nomineringar! Jag är ju en sån där seg en som behöver mycket betänketid men ja mina nomineringar kommer ju också in. Jag älskar att klippa och klistra i dokument, haha mvh nörd – kan ju vara bra att veta för framtiden. Nu hoppas jag ju dock att jag ska bli nominerad och då kan jag ju inte hjälpa till men kan jag göra något så säg till! Puss!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

En kväll på stan!

Förra veckan gjorde jag något som typ inte hänt sedan Dackefejden. Jag åkte in till stan en vardagskväll för att umgås! Alltså, visst brukar jag

Att förlora ett pälsbarn

Dagen igår började precis som vanligt. Jag tog en promenad med Leia och när vi kom tillbaka strök Silver sig runt benen på mig som

Att bygga ett trädäck

I flera somrar nu (eller de fyra som jag bott här) har jag längtat efter att ha ett trädäck i trädgården. På verandan har jag