Här är jag, på Londons tunnelbana, när jag och C♥ var där för ganska precis ett år sedan. Det kunde lika gärna varit jag.

Jag vet inte vad jag ska säga om dagens attack. Jag borde säga något i stil med att jag tänker på dem, att det är fruktansvärt och att svinen som gjorde det ska få betala. Och trots att allt det är sant, så känner jag mig rätt avtrubbad. Terror-attacker har blivit vardagsmat i världen, idag kom det bara lite närmare än vanligt. Så mycket död och våld varje dag, skulle man låta allt sjunka in så skulle man bli galen. Eller är man galen om man INTE låter det sjunka in?

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Födelsedagsvlog: You are amazing!

Välkommen att fira med födelsedag med mig! Den mest brutala massage jag någonsin varit med om! Lunch & bitemoji Hänger hos frisören Middag med familjen