Uppiffning för färgat hår

Uppiffning för färgat hår

Nu är det lite drygt en månad sedan jag färgade håret sist och jag börjar se tunnhårig ut igen, plus att färgen börjar bli lite dassig och tråkig. Jag har sett alla möjliga reklamer för shampon och dylikt som ska piffa upp färgat hår, men då kommer ju den neverending beslutsångest. Ellinor tipsar om Redken, nån slags spray som tydligen gör underverk, verkar vettigt. Har ni några tips? Jag vill känna mig sådär nyfärgat fräsch igen!

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Jag har byggt en odlingshylla!

Jag har byggt något! Med mina egna två händer! Jag har inget växthus (kanske nästa års husinvestering?) så den här tiden på året är det

When you pay, you pay attention

Det här citatet har blivit min nya ledstjärna när det gäller att ta betalt för mina tjänster. ”When you pay, you pay attention”. Det är

Två bloggare kom till Kvaved

I tisdags kväll lagom till att solen började sänka sig över Kvaved kom Katarina och Helena till byn för att hälsa på i några dagar.