Uteserveringssäsongen är invigd!

Uteserveringssäsongen är invigd!

Solen sken och lockade ut mig igår och Babbel räddade oss från att behöva sitta inomhus. Så där hamnade vi, på Babbels uteservering med ett glas vin och kycklingspett. Så nice, så nice. Solbrillorna satt fast på näsan fram till niotiden så solen hade börjat gjort sitt. Våren har verkligen kommit!

Idag ska jag dra på mig kjol och spatsera ner till staden. Några elaka moln vågar visa sig men har jag bestämt mig för att ha kjol, så kan inga små elaka moln stoppa mig!

Sedan kanske det blir en sväng till Lager 157 i Gällstad och spana in pappsens nya lya. Ciao!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Nyhetsmorgon

Datasaker på nyhetsmorgon

Hej hörrni! Imorse var en spännande morgon (och en tidig sådan) – jag var nämligen med på Nyhetsmorgon och pratade om min bok – ”Yrke:

Skottland – Blackness Castle

Jag har börjat titta OM på ”Outlander”. Jupp. Avsnitten tog slut och det var en hel vecka till nästa och så kan man ju inte