Vacuum och sånt..

Vacuum och sånt..

Jag är verkligen inte van att stå upp hela dagarna. Mina fötter och ben värker som om jag växt en halvmeter över en natt. Och imorrn kväll ska jag och Soffis ut och dansa salsa. Hur det ska gå till har jag ingen aning om.

Inte speciellt mycket roliga bloggar these days. Jag har en massa kul material i huvudet på jobbet, men så kommer jag hem och så helt plötsligt är huvudet fullt med vacuum. Alla idéer har gått i ide över natten och ploppar upp lagom till dagens arbete börjar igen imorgon. Jag får väl börja anteckna på baksidan av kvittolappar och hoppas att jag har ork att skriva ner allt när jag väl kommer i kontakt med en bloggvänlig dator.

Mina manliga vänner glider ifrån mig. Egentligen är jag väl inte jätteförvånad över någon av dem, men det sticker ändå i hjärtat. Och den ena irriterar mig mer än den andra. Jag antar att bortfallet inte bara har att göra med vänskapen. Kommer lite väl lägligt.

Anyways. Måste bara gratulera lite innan jag knyter mig för kvällen!

Linda K fyller år! Tårta och blommor och allt det där till dig gumman!

Och Engla ska ha beeebis! Kommer garanterat bli ett riktigt änglabarn..

Nu är det snarktime..

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Julia Roberts Homecoming

Serietips – Homecoming

Om vi säger så här – ”Homecoming” är en av de bästa serier jag någonsin sett. Där uppe med ”Handmaid’s Tale” och ”Westworld”. Så vansinnigt

Att förlora ett pälsbarn

Dagen igår började precis som vanligt. Jag tog en promenad med Leia och när vi kom tillbaka strök Silver sig runt benen på mig som

Årets första julbord

Jag älskar julbord. Så gissa om jag blev lycklig när jag blev medbjuden av Diadonna på årets första julbord anordnat av Lidl förra torsdagen. Vilken