bb

Jag har länge saknat en plats där bloggare kan mötas, både fysiskt och digitalt. Där vi inte bara behandlas som ännu en marknadsföringskanal och där det inte bara handlar om glam och goodiebags och bubbel (missförstå mig dock för guds skull inte, jag älskar bubbel). Där det istället handlar om oss, hur vi ska stärka oss själva och varandra, utvecklas och bli bättre och större. 

Tänk om det fanns en plats där bloggen, som yrke eller hobby, var erkänt och taget på allvar. Där man fick stöd och hjälp kring allt från frågor kring marknadsföringslagen till hur man fixar en viss effekt i Photoshop. Där du, oavsett vad du bloggar om eller hur länge du har gjort det, kan träffa andra bloggare och utbyta erfarenheter och funderingar.

Det är med den här visionen i tanke jag nu startar Better Bloggers. Platsen för oss som vill bli bättre bloggare. På alla nivåer. Och till vår hjälp behöver vi nu dig. Dina tankar, frågor och erfarenheter från bloggvärlden. Hösten kommer handla om att samla in medlemmar, frågor och tankar för att sedan skapa forum, konferenser och föreläsningar. Detta är vårt mål!

Behöver jag ens påpeka hur galet pepp jag är inför detta?

4 svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Bland bensindoft och rusande motorer

När jag var liten, typ i tonåren, hängde jag mycket på biltävlingar. Min morbror har varit aktiv i Öviks motorklubb och rallyklubb så länge jag

Snö i Eldsmark

Första snön

Inatt kom den första snön till Eldsmark. När jag tittade ut tidigt, tidigt imorse låg snön vit över åkern utanför och de gulnade träden hade

Vloggvecka Dag 3: Håller utbildning i sociala medier!

Vloggveckans tredje dag och denna onsdag stod heldagsutbildning i personligt varumärke för deltagarna i projektet Expression Design på schemat! Samt – somnade ifrån hela vloggeriet