Jag sitter här och klappar händerna som ett förtjust litet barn när jag ser alla roliga rubriker ni gett mig att skriva inlägg till, fortsätt, fortsätt! Jag kommer hålla lite på de här inläggen, vissa av dem var riktiga hjärnsnurrare som behöver få lite tid. Jag ser verkligen fram emot att skriva dem, tack för bloggpeppen, hörrni.
Men nu ska ni få se vad jag gjorde i lördags efter hela regnhänget med Katta på Topploppet. Mot aftonen stod nämligen bullbak med Jon på schemat. Ni kanske minns sist vi bakade bullar. Det blev något av en repris på det. Fast mindre vin, Ledin och av någon dum anledning, kanel. Och den här gången var det en ölflaska som fick agera kavel istället för vinflaska, och till och med etiketten åkte av. Mycket skillat av bagaren.
Sedan åt vi varma mackor och bullar och drack mängder med te och tittade på ”Super 8” och hade en sådan där tokmysig lördagskväll. Gillart.










