Det kom ett kort. Och en massa kärlek.

Det kom ett kort. Och en massa kärlek.

Någonstans mellan eftermiddagens apati och gråtattacker tittade jag ned på hallmattan och hittade ett tjockt kuvert med mitt namn handskrivet på det. Det pirrar till lite i magen när man får ett sådant brev. Att någon tänkt tillräckligt på en för att faktiskt skapa något fysiskt till en.

Och detta var inte vilket kort som helst. Galna lilla Ninjan har suttit och scrapbookat och gjort en alldeles fantastiskt fin skapelse till mig som för första gången på länge framkallade glädjetårar på mitt ansikte. En mycket bättre variant än den vanliga, bittra sorten.

Tack, älskade Erica, för värmen i hjärtat. <3

Kortet har numera hedersplatsen bredvid PA's anti-ligg-manifesto.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

69. Christoffer Collin/Wisslaren

Han beskriver sig själv som nörd, är ett stort Kent-fan och har över 1,3 miljoner följare på Instagram. Christoffer Collin är personen bakom instagramkontot ”Wisslaren” där fantastiska naturbilder och drömmiga solnedgånger dominerar flödet….

Delfiner och en torsdag på Medelhavet

Jag älskar djur. Och att se djur i det vilda kan vara något av det häftigaste som finns. Så när vi fick möjligheten att åka