Ångestfria söndagar är inget jag är direkt bortskämd med, så den här kan nog gå till historien. Vilka härligheter har jag fyllt den med då? Jo, så här förstår ni.

Jag har tränat för första gången på 10 dagar pga tatueringen (galet skönt!), ätit frukost i en evighet medan regnet vräker ner, städat lite, betalat räkningar, målat naglarna, pratat med mamma och mest bara larvat runt i lägenheten i mysbyxor och lyssnat på jazz och dansat för mig själv.

Och nu sitter jag här med gröna naglar och funderar på om jag ska ta en tupplur framför värmeljusen och lyssna på regnet innan jag tar itu med middag. Ja, så får det bestämt bli.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Hur går det med odlingen i år egentligen?

Det har hänt en del sedan jag gjorde min första odlingssäsong här i huset 2020. På vissa områden i alla fall. Trädgården har blivit större,

Vlog: På Bokmässan som FÖRFATTARE!

I år närvarade jag på Bokmässan i egenskap av FÖRFATTARE! Min bok ”Yrke: Influencer” kom ju ut tidigare i år och nu var det dags

Cookieinställningar