Idag bloggar jag i sann Carrie-anda, sittandes på min säng (madrass på golvet) med laptoppen i knät. Känner mig fruktansvärt häftig och in vogue, men det tar på den gamla ryggen att vara hipp.

Om 10 minuter ska vi till mommo och äta ännu mer julmat. Men innan dess ska vi åka och hämta ut biobiljetter, imorrn blir det Narnia för hela slanten!

Jag mår inte riktigt 100 idag.. känner mig uppstressad och vill mest bara ligga under täcket och gömma mig. Det kryper i kroppen. Piller, någon?

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Det krävs inte så mycket

Det är lördag i början av oktober. Efter vad som känns som en evighet av regn och gråttgråttgrått visar sig solen äntligen och termometern ligger

Som hemma fast lite bättre

Reklamsamarbete med Företagsbostäder Nej. Jag har inte flyttat. Tyvärr. Vore inte en sån här etagelägenhet drömmen?! Ni kanske minns att jag där i mörkaste december

Uppdatering om Leia

Det är måndag och den här helgen har varit all the feels. Om du hängt med så vet du att jag var med Leia akut

En liten paus

Bästa fina ni. Jag mår sådär just nu. Det är väldigt mycket på väldigt många fronter och jag känner inte att ni får den bästa