Det här har jag gjort hittills idag:

091126-002

Lärt mig hur man gör besökare till kunder med hjälp av sökmotoroptimering. Sökord här, landningssida där. Piece of cake liksom, vad är det för konst?

091126-008

Sedan var jag upp på Veckorevyn och kramade lite på Hannah och hälsade på Emma. Finfina tjejer. Hannah var sötsöt i fluffhår.

091126-005

Någon dekadent själ på Bonnier hade köpt in den här soffan till redaktionen. I love it. I want to marry it. Och kudden med.

Nu är tanken att jag ska åka till Fjäderholmarna för att äta julbord med jobbet. Men jag anar trubbel i bihålorna och massiv hängighet är i antågande. Inte bli sjuk, inte bli sjuk.

Just. Negationer är dåligt. Frisk, frisk, frisk, frisk!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

112. Jobba datadrivet för att växa på Instagram med Sara Öhman

Sara Öhman jobbar som konsult och utbildare inom digital marknadsföring och growth hacking och har tidigare varit med i We Are Influencers och pratat om hur man kan använda Facebookannonsering som influencer (avsnitt 83).I det här avsnittet gräver v…

Första augusti

Det är första augusti, första arbetsdagen efter semestern och det regnar. Det låter som något tagen ur en Norén-roman men det är min verklighet denna

VLOG: Jag gjorde det igen! #fail

Förra veckan var jag i Göteborg och rände på Mediedagarna och Bokmässan och red på en häst. Så här såg det ut! Prenumerera på min