Det här har jag gjort hittills idag:

091126-002

Lärt mig hur man gör besökare till kunder med hjälp av sökmotoroptimering. Sökord här, landningssida där. Piece of cake liksom, vad är det för konst?

091126-008

Sedan var jag upp på Veckorevyn och kramade lite på Hannah och hälsade på Emma. Finfina tjejer. Hannah var sötsöt i fluffhår.

091126-005

Någon dekadent själ på Bonnier hade köpt in den här soffan till redaktionen. I love it. I want to marry it. Och kudden med.

Nu är tanken att jag ska åka till Fjäderholmarna för att äta julbord med jobbet. Men jag anar trubbel i bihålorna och massiv hängighet är i antågande. Inte bli sjuk, inte bli sjuk.

Just. Negationer är dåligt. Frisk, frisk, frisk, frisk!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

vlogg: vinterfest och ångestattacker

Vi kikar tillbaka på några dagar av vinterlek och vinterfest och i den här bloggen bjuder jag på det här: Vi börjar i Friluftsbyn dit

Drygt åttio timmar i Stockholm

Förra veckan rände jag runt i Stockholm under sisådär åttio timmar. Jag var en riktigt bloggig person och sprang på event och möten och blev

Hemma borta

Reklamsamarbete med Företagsbostäder Nu är jag på väg hem till Stockholm och lyckades för första gången faktiskt missa mitt tåg! Jag var nämligen helt inställd