madonna.jpg

Va glad jag blev när jag precis läste att Madonna släpper en ny platta den 14 november. Jag hoppas dock att denna platta är närmare ”Ray of Light” stilen än ”American Life” som jag inte var sådär jätteimpad av. Omslaget är råcoolt iaf och jag älskar Madonna.

Jag kan inte sluta ”poppa” mina öron. Ni vet när man håller för näsan och blåser ut luft i öronen för att få bort när det har slagit lock i dem. Jag gör så hela tiden när jag är förkyld. Det är bara det att när jag väl blåst ut så stannar trumhinnan där, så nu har jag istället lock åt andra hållet.

Dagens citat av C: ”Du är fan gnälligare än en kille när du är förkyld”, när jag klagade på huvudvärk, yrsel, snor, halsont och diverse andra förkylningsrelaterade åkommor. Vaddå? Det är ju synd om mig.

Ett svar

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Förordet till midsommar

Hej kompisar! Nu är jag tillbaka i Kvaved igen efter midsommar nere i Skule. Och vilken fin helg vi har haft! Jag tycker vi tittar

Det var ett gäng mellandagar

Jag läste någonstans ett citat att mellandagarna, de är de enda dagarna per år då det är okej att göra absolut ingenting. Att bara lata

Vlog: Ladies on the Riviera!

Här kommer vloggen från Civezza och Ladies on the Riviera! Herregud vilken fantastisk vecka vi hade, jag har redan tittat på den här vloggen typ