Saker man kan göra på semestern – Del 1: Motorveckan i Lycksele.

Saker man kan göra på semestern – Del 1: Motorveckan i Lycksele.

IMG_3528 IMG_3538 IMG_3531 IMG_3559 IMG_3627 IMG_3598 IMG_3533 IMG_3729 IMG_3609 IMG_3670 IMG_3722 IMG_3735

Motorveckan i Lycksele. 30 graders värme. Folkrace. Halvnakna män i alla de former. Countrymusik. Kepsar en masse. Buckliga bilar. Dieseldoft. EN hipster. Vin bakom husbilen med mamma. Och världens coolaste lillasyster som höll ordning på spektaklet med järnhand.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Min påsk i bilder

Hallå i stugan! Hur mår du? Jag har ju, som jag i min handmaids-eufori (jättekonstig sammansättning med tanke på dystopinivån i serien) meddelade tidigare, varit

Vintersolstånd

Nu vänder det. NU. Eller imorrn bitti. 05.19 för att vara exakt. Då är det så mörkt som det bara kommer bli. Men sen kommer

Hej och välkommen till en nystart!

I år har jag bloggat i 20 år. TJUGO ÅR! Fattar du? Helt sjukt. Inte riktigt än dock, började på hösten så det blir inte

Efter regn kommer solsken

Efter ungefär en vecka då det känts som att hela världen gått i svart-vitt-grått så tittade äntligen solen fram igår. Och som jag behövde den.

Cookieinställningar