Jag har än så länge inte tänt ett enda ljus idag. Jag har dock gjort följande saker:

  • Promenerat i svinkyla på knarrig snö med julsånger i lurarna. Det var tokvärt det på grund av så fantastiskt soligt och krispigt och vackert.
  • Återvinnit. Detta kräver en egen punkt pga skitlångt till återvinning och skitkallt ute.
  • Satt upp adventsljusstakar i köket och sovrummet.
  • Satt upp ljusslinga på balkongen.
  • Satt upp ljusslinga runt himmelsängen.

Nu har jag gjort mitt i pyntväg tänker jag så nu tänker jag ägna resten av kvällen åt att äta jelly beans och se på ”Vita Huset”. Eventuellt klämmer jag in en gammal svartvit rulle med.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Kickoff

Regntäcket ligger grått över Stockholm och idag  och imorgon ska vi ha kickoff med nya styrelsen i Influencers of Sweden. Jag är galet pepp och

2020 – En årskrönika

Gott nytt år! Det är nyårsafton och här sitter jag med en kopp kaffe och summerar året som gått. Herre vilken röra 2020 har varit.

Vecka 43 | Årsstämma och årsdag

Jag känner att jag skjuter upp mitt liv. Väntar på att jag magiskt ska få fler timmar per dygn eller självdisciplin nog att göra mer