Jag är en äventyrlig dejt

Jag är en äventyrlig dejt

Jag ska på dejt imorrn. Blev infomerad att ta på mig gåvänliga skor för nu jävlar ska hon få sig en redig guidning av storstan.

Jag vill så gärna vara exalterad och tycka att det ska bli jättekul. Egentligen vill jag sitta och sippa vin och äta gott i högklackat. Och vara sådär avslappnat skitsnygg. Inte hajka och bli svettig. Men det vågar jag inte säga. När man dejtar ska man vara äventyrlig och sådär spännande. Så är det bara. Så jag drar väl på mig ballerinorna. Knallar och oooar och aaahar. Men sen blir det vin va?

It's official. Semesteralkisen i mig har tagit över.

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Du kanske också är sugen på att läsa:

Hur jag knappt ens kom till London

Hallå vänner!  Jag är i London! Eller i alla fall i England. Jag landade på Stansted för ganska precis en timme sedan och nu sitter

Lofoten Dag 2 – Å, Reine och Nusfjord

Vi fortsätter Lofoten-resan! Resan till Lofoten via Abisko kan du läsa om här! Innan vi åkte till Lofoten hade vi inte direkt bestämt vad vi

Midsommar 2015

Fyra av mina bästa midsomrar

Glad midsommar! Jag tänker vi inleder denna årets längsta dag (ÄLSKAR att sommarsolståndet och midsommarafton sammanfaller i år) med att kika tillbaka på fyra av

HCC Popup

Popupbutik i Övik med High Coast Creative

Ett community som tagit emot mig med öppna armar sedan jag flyttade hem till Övik är stadens kreatörer. Konstnärer, fotografer, författare och allt där emellan.